محل تبلیغات شما
محمدعلی کشاورز، بازیگر پیشکسوت و مشهور سینما تئاتر و تلویزیون، امروز ۲۵ خردادماه در سن 90 سالگی درگذشت.

به گزارش سلام سینما محمدعلی کشاورز از بازیگران مطرح و پیشکسوت ایران، امروز در تاریخ 25 خرداد ماه 1399، در سن 90 سالگی درگذشت.

سیدمحمد طباطبایی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن تأیید این خبر گفت: استاد کشاورز ظهر امروز بعد از مدت‌ها مبارزه با بیماری، در بیمارستان آتیه تهران دار فانی را وداع گفت.

حدود یک ماه پیش بود که کلیه محمدعلی کشاورز دچار مشکل شد و کراتین در بدن ایشان بالا رفت. با انتقال ایشان به بیمارستان وضعیت کراتین کنترل شد اما بعد ریه‌هایشان مشکل پیدا کرد.

سلام سینما این ضایعه را به جامعه هنری و خانواده محترم‌شان تسلیت می‌گوید.

محمدعلی کشاورز درگذشت

محمدعلی کشاورز در کنار بازیگرانی مانند علی نصیریان و داوود رشیدی با حضور در سینما توانستند کیفیت جدیدی از بازیگری را به‌نمایش بگذارند. آن‌ها بخش اساسی از بدنه موج نو سینمای ایران بودند که معنی بازیگری را در سینمای ایران دستخوش تغییر کردند.

او متولد ۲۶ فروردین ۱۳۰۹ در اصفهان، دارای نشان درجه‌ یک فرهنگ و هنر جمهوری اسلامی ایران بود. اولین فعالیت هنری‌اش، بازی در تله‌تئاتر خودکشی» به کارگردانی علی نصیریان در سال ۱۳۳۹ بود.

او در رشته پزشکی در دانشگاه قبول شده بود اما بعد از رفتن به اتاق تشریح از ادامه دادن در این رشته تحصیلی انصراف داد.

محمدعلی کشاورز - عزت الله انتظامی - درگذشت

از نمایش‌هایی که وی در آن‌ها ایفای نقش کرده، می توان به آنتیگون»، آندورا»، ادیپوس شهریار»، اشباح»، افول»، بازی استریندبرگ»، بختک» و چند لحظه تا مرگ» اشاره کرد.

محمدعلی کشاورز از سال 1347 وارد تلویزیون شد و سریال‌های مطرحی مانند دایی جان ناپلئون»، هزاردستان»،‌ سربداران»،‌ پدر سالار»، کهنه سوار» و جوانی» را بازی کرد.

محمدعلی کشاورز در سالروز تولد ۸۹ سالگی خود در گفت‌وگویی با ایسنا بیان کرد:

"از اینکه در طول دهه‌ها من را همواره مورد عنایت‌تان قرار دادید، سخت مسرورم و امیدوارم بتوانم لایق این مهر باشم. بی‌تردید اگر هزار بار دیگر متولد شوم حرفه‌ای که پیشه می‌کنم هنرپیشگی است، چرا که هیچ چیزی به اندازه بازیگری مرا خوشحال نمی‌کند و فاصله من را با مردم کم نمی‌کند."

واکنش علی نصیریان به درگذشت محمدعلی کشاورز 

علی نصیریان پس از شنیدن خبر درگذشت محمدعلی کشاورز، در حالی که به شدت متاثر شده بود، به خبرآنلاین گفت:

"کشاورز یک جهان خاطره تئاتری و سینمایی از خود به یادگار گذاشته است." 

او با بیان این که نمی‌تواند سخن بگوید، گفت:

"یک دوست و همراه را از دست داده و به خانواده او و جامعه هنری تسلیت می‌گوید."

با روش های مقابله با آلرژی فصلی آشنا شوید

نحوه ی فرمت کردن یک درایو در ویندوز

مصرف ویتامین B9 در بارداری برای سلامت مغز کودکان

محمدعلی ,کشاورز ,درگذشت ,سالگی ,یک ,سینما ,محمدعلی کشاورز ,کشاورز در ,سالگی درگذشت ,در سن ,سن 90 ,می‌گوید محمدعلی کشاورز ,تسلیت می‌گوید محمدعلی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هموار کنکور luftrolefi خبر نداری از دلم کسب و درامد اینترنتی هزینه نیاز تزریق بوتاکس ، جوان سازی پوست صورت ، کشیدگی صورت یو ار ال ان سفته و مسائل کاربردی آن NHL Wholesale Montreal Canadiens Jerseys Cheap to Buy. وب لژیون علی رحمانیان lastcat فائزه و ساغر